Oficjalny portal przedszkola: Zespół Placówek Oświatowych w Rozmierce

Zespół Placówek Oświatowych w Rozmierce
Przedszkole Publiczne w Rozmierce

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
29 listopad 2022
Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci z naszego przedszkola również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. I tak właśnie się stało 29 listopada. Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Przedszkolaki uczestniczyły w wielu zabawach, w których z przymrużeniem oka poznawały swoją przyszłość, wybrany zawód, wymarzoną podróż. Andrzejkowe wróżenie zakończyło się tradycyjnym laniem wosku. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Andrzejki były wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji, jak również okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże:-)

27 listopad 2022
Nasze przedszkole zaznaczyło swoją obecność na I Jarmarku Bożonarodzeniowym w Rozmierce. Bogate stoisko wystawowe przedszkola przyciągało atrakcyjnością wyrobów i ozdób. Królowały na nim m.in. kolorowe skrzaty, piękne stroiki i pachnące pierniki pieczone przez rodziców. Stoisko oblegane było przez cały czas trwania jarmarku. Natomiast na scenie pięknie zaprezentowały się obydwie grupy przedszkolne. Dzieci w czerwonych strojach tańczyły przy dźwiękach świątecznych melodii i piosenek. Wszystkie występy przyciągnęły duże rzesze oglądających i przyjęte zostały z wielkimi owacjami!

25 listopad 2022
25.11 w piątek nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe! W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Mały Miś", "Jadą, jadą misie", brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy! Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać je swoim koleżankom i kolegom z grupy.

22 listopad 2022
We wtorek 22 listopada br. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w każdej grupie odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki słuchały opowiadań, których bohaterami były kredki oraz poznały ich rodzaje. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność. Bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, kolorowały kolorowanki nawiązujące do jej treści, brały też udział w zabawach muzyczno-ruchowych.

20 listopad 2022
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy!

10 listopad 2022
11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
10 listopada w przedszkolu, w grupie Pszczółek, obchodziliśmy kolejną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji starsze dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem działań było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy!

10 listopad 2022
10 listopada nasze przedszkolaki poznały historię Św. Marcina.
Według legendy, Martin von Tours urodzony około 1700 lat temu na terenie obecnych Węgier był rzymskim żołnierzem. Pewnego mroźnego zimowego dnia, jadąc na koniu, zauważył zmarzniętego i głodnego żebraka. Marcin zatrzymał się i ulitował nad biednym. Swoim mieczem przeciął swój ciepły płaszcz na dwie części i jedną podarował żebrakowi. Następnej nocy po tym wydarzeniu przyśnił się Marcinowi ów żebrak i objawił się jako Chrystus. Marcin porzucił wojsko, ochrzcił się i znalazł sens życia w pomaganiu bliskim.
Święty Marcin często przedstawiany jest konno. Pewien cukiernik znalazł przed domem końską podkowę, co uznał za znak od Świętego Marcina i wskazówkę, jaki kształt nadać ma swoim wyrobom.
Pyszne, słodkie rogale w kształcie podkowy stały się symbolem tego święta w całej Polsce!

10 listopad 2022
Jeż to ciekawy zwierz. Przekonały się o tym dzieci z grupy Biedronek, które 10 listopada obchodziły w swojej grupie ,,Dzień Jeża”. Święto tych małych ssaków stało się świetną okazją, by w głowach kilkulatków zaszczepić ciekawość do poznawania otaczającego ich świata, by uczyć wrażliwości, a także uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Podczas wspólnych zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wyglądu, trybu życia i zwyczajów jeży. Wysłuchały także wiersza H. Zdzitowieckiej "Jeż", tańczyły przy piosenkach o jeżu, a także wykonywały pracę plastyczną przedstawiającą jeża. Kulminacyjnym punktem dnia było usytuowanie domków dla jeży na placu przedszkolnym. Dzień był bardzo wesoły i pełen wrażeń!

1 listopad 2022
Nasze przedszkole przyłącza się do kolejnej edycji ogólnopolskiej zbiórki charytatywnej "Góra Grosza." Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet - od 1 gr do 5 zł -od dnia 01.11.2022 do 28.02.2023r. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie."!

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Lidia Piechaczek (2017-10-27 21:08:06)
Informację zmodyfikował(a): Lidia Piechaczek (2022-11-29 16:56:33)
Liczba odwiedzin: 53137
Do góryStopka

Zamknij